HAKKIMIZDA

1978 yılında Hilal Dahili Ticaret firmasını kurarak iş hayatına başlayan firmamızın kurucusu Sn. Nihat Balaban, Türkiye imalat sanayisinde büyük bir ihtiyaç olan plastik çekmeceli kutu üretimine başlayan ilk firmalar arasındadır. Ticaret felsefesini kalite, güven, değer verme ilkeleri üzerine kuran ve bu ilkeleri yaşatmaya büyük önem vererek, sektörde hakkettiği saygın isme de kavuşmuştur.

 

1998 yılına gelindiğinde; yeni bir büyüme ve gelişme stratejisi çerçevesinde firmamız yeni bir yapılanmaya gitmekte karar kılmıştır. Bu amaçla; öncelikli hedef kurumsallaşma ve markalaşma olmak üzere firmamız; Sembol Plastik markası ile yerli ve uluslararası piyasada tanıtım faaliyetlerini başlatmıştır. Eş zamanlı olarak; yeni makine ve kalıp yatırımları yapılarak; varolan ürün gamı genişletilmiş; yerli ve uluslararası piyasada ihtiyaç duyulan ürünler araştırılmış ve bu ürünlerin üretimine başlanılmıştır.

 

2004 yılı içerisinde; Plastik Avadanlık ve Çekmeceli Kutularla birlikte avadanlık standları ve çekmeceli kutu dolapları da müşterilerimizin beğenilerine sunulmuştur.

 

2010 yılında yapılan Ar-ge çalışmaları ve eş zamanlı olarak yeni kalıp yatırımları ile birlikte firmamız müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine daha fazla karşılık verme imkanı  elde etmiştir.

 

2012 yılında ülkemizin 2023 yılı ihracat hedefleri ile doğru orantılı olarak, firmamız ihracata daha fazla ağırlık verme ve uluslararası piyasada daha fazla yer edinme amacıyla tanıtımları artırmaya ve uluslararası fuarlarda daha fazla katılımcı olmak hedefine yoğunlaşmaya karar vermiştir.

 

Günümüz itibariyle Sembol Plastik firması olarak, yegane hedefimiz ulusal ve uluslararası piyasadaki müşterimize en iyi hizmeti vermek suretiyle ürün çeşitliliğimizi artırarak büyüme hedefimizi devam ettirmek ve 2014 yılında tamamlamayı planladığımız fabrikamıza taşınmaktır.

 

Saygılarımızla,

Sembol Plastik